Haberler

3U Finance ve Raiffeisen Investment eş finansal satış danışmanı olarak Ashmore Fonları’nın Arzum’da bulunan %49 hissesinin Mediterra’ya satılması işlemini başarıyla tamamlamıştır.

18 Kasım 2013 tarihinde Ashmore Fonları (“Ashmore”)’na ait olan Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş. (“Arzum”)’deki %49’luk hissenin Mediterra Capital Management Limited (“Mediterra Capital”) tarafından satın alınması konusunda anlaşmaya varılmıştır.

3U Finance ve Raiffeisen Investment bu işlemde Ashmore ve Kolbaşı Ailesi’nin eş finansal satış danışmanlığını yürütmüştür.


Arzum Hakkında

Türkiye'de küçük elektrikli ev aletleri sektöründe lider konumda olan Arzum, 1966 yılında kurulmuştur. Ülke çapında geleneksel ve organize satış kanallarını kapsayan geniş bir dağıtım ağı ve çok sayıda satış sonrası hizmet noktaları ile müşterilerine hizmet veren Arzum, değişik kategorilerde pek çok ürün çeşidini müşterilerine ulaştırmaktadır. Arzum'un yurtdışı operasyonları, Hong Kong ve Münih ofisleri ile birlikte 4 kıtada yaklaşık 30 ülkeye yayılan geniş bir dağıtım ağını kapsamaktadır (www.arzum.com.tr).

Ashmore Hakkında

Özellikle gelişmekte olan ülke yatırımlarına odaklanan Ashmore, bu pazarlarda yirmi yılı aşkın tecrübesi ile yatırım yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır. Merkezi Londra’da olan Ashmore Group, 1992 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Çeşitli fonlar ve yatırım araçları vasıtasıyla Ashmore 30 Eylül 2013 itibariyle toplamı 78.5 milyar ABD Doları büyüklüğüne ulaşan yatırımları yönetmektedir.

Mediterra Hakkında

Bağımsız bir Özel Sermaye Fonu olarak faaliyetlerini sürdüren Mediterra Capital, yatırımlarını da Türkiye merkezli şirketlere odaklamaktadır. Mediterra Capital, ilk yatırım fonu olan 164 milyon Euro tutarlı Mediterra Capital Partners I’in lansmanını Ocak 2013’te gerçekleştirmiştir. Fonun yatırımcıları arasında pek çok kurumsal yatırımcı ile birlikte Türkiye’nin önde gelen aileleri ve girişimcileri sınırlı ortaklar olarak yer almaktadır (Daha fazla bilgi için: www.mediterracapital.com).

Raiffeisen Investment Hakkında

Raiffeisen Investment, 17 ülkede faaliyet gösteren 100’den fazla deneyimli çalışanı ile gelişmekte olan piyasaların ve Avrupa’nın önde gelen kurumsal finans ve finansal danışmanlık hizmetleri firmasıdır. Raiffeisen Investment Türkiye Ofisi, 2009 yılından beri tamamlamış olduğu toplam değeri 15 milyar ABD Doları’ndan fazla 31 işlem ile Türkiye’nin önde gelen yatırım bankaları arasında yer almaktadır.

3U Finance Hakkında

2002 yılında kurulan 3U Finance, kurumsal finansman ve stratejik danışmanlık hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir. 3U Finance yönetim ekibi, Türkiye’de kurumsal finansman, birleşme ve satınalma danışmanlığında engin tecrübeye sahip olup Türk Telekom’un özelleştirilmesi danışmanlığı projesinin başlatılması, Dalaman Havaalanı Yap-İşlet-Devret modelinin proje finansmanı, Arzum hisselerinin Ashmore’a satışı, G2M Gıda Dağıtım’ın %50 hissesinin Actera’ya satışı ve Emsan markasının Karaca Grup’a satışı dahil olmak üzere pek çok projede görev almıştır.

Daha fazla bilgi için:

Ediz Urhan, Yönetici Ortak
3U Finance
E-mail: edizurhan@3ufinance.com
Uphill Court Towers, A Blok Kat:26 No:146
34758 Batı Ataşehir, İstanbul, Türkiye
Tel: +90 216 688 62 58

Ana Sayfa

Hakkımızda

Hizmetler

Deneyim

İletişim
                Site Kur